LINEAIRE VERBANDEN Overzicht
Lineaire vergelijkingen en ongelijkheden

Voorbeeld

Een fabriek produceert een artikel dat voor € 12,50 per stuk wordt verkocht. Het maken van één exemplaar kost € 7,- en de vaste maandelijkse productiekosten bedragen € 120.000,-. Voor de bedrijfsleiding is nu deze vraag van belang:
Hoeveel exemplaren van dit artikel moeten er maandelijks worden verkocht om winst te maken?

Antwoord

De inkomsten (R in euro) en voor de kosten (TK in euro) hangen beide af van het aantal verkochte exemplaren q. Je kunt deze formules opstellen:

  • inkomsten: R = 12,50q
  • kosten: TK = 120.000 + 7q
Maak hierbij grafieken op je GR. En los de vergelijking R = TK op:

12,50q = 120.000 + 7q    beide zijden –7q

  5,50q = 120.000            beide zijden / 5,50

         q = 21.818,1818...

Er wordt winst gemaakt bij een verkoop van 21.819 of meer.

Inleiding
Uitleg
Theorie
Voorbeeld 1
Voorbeeld 2
Voorbeeld 3
Opgaven